4:1 z Koziołkiem Poznań i Wielkopolską Komorniki

Nadrabiamy zaległości z kolejki 7 i 8 II ligi okręgowej młodzika D2.
Po 8 kolejkach (7 spotkań + pauza) na naszym koncie jest 19 punktów. Możemy pochwalić się najlepszą ofensywą (30 zdobytych bramek) i defensywą (tylko 5 straconych)

W 7 kolejce podejmowaliśmy u siebie drużynę Koziołka Poznań. Od pierwszych minut przejęliśmy całkowitą kontrolę na boisku. Mimo dobrej gry i wielu wygranych pojedynków do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0. Po świetnej akcji prawą stroną Mikołaj Sekulski z linii końcowej dograł piłkę do Igora Drzażdzyńskiego, a kapitan naszej drużyny dał nam prowadzenie.
W drugiej połowie udało się dołożyć jeszcze 3 bramki. W 35minucie Oliwier Niklas wykorzystał karnego po obronie ręką jednego z zawodników gości. Kilka minut później gola dołożył Igor Grzeszczak po dobrym dograniu aktywnego tego dnia Krzyśka Szalatego. Ostatnią bramkę dla nas strzelił Mikołaj Sekulski, po prostopadłym zagraniu Oliwiera Niklasa.
Koziołek ruszył do ataków dopiero w końcówce. W 53 minucie fantastyczną indywidualną akcją popisał się zawodnik z numerem 17, który po przejściu skrzydłem połowy boiska dał honorową bramkę ekipie Koziołka.

MKS Mieszko Gniezno 4:1 (1:0) Koziołek Poznań

16' 1:0 Igor Drzażdzyński (Mikołaj Sekulski)
35' 2:0 Oliwier Niklas z karnego
43' 3:0 Igor Grzeszczak (Krzysiek Szalaty)
47' 4:0 Mikołaj Sekulski (Oliwier Niklas)
53' 4:1

Zagrali:
Dolniak Olaf, Drzażdzyński Igor (kapitan), Gonerka Jakub, Gorczyński Michał, Gramza Oliwier, Grzeszczak Igor, Kędziora Damian, Komisarek Mikołaj (bramkarz), Kośmicki Karol, Krupa Mateusz, Kujawski Mikołaj, Niklas Oliwier, Nowakowski Dawid, Rewers Oliwier, Sekulski Mikołaj, Szalaty Krzysztof, Trzaskawka Gracjan

pauza Orlik Poznań

8 kolejka to mecz wyjazdowy do Komornik. To spotkanie nie wyglądało już tak dobrze jak wszystkie poprzednie. Nadal widoczna była przewaga techniczna młodych Mieszkowców ale lepsze okazje tworzyli sobie gospodarze, głównie przez dłuższe zagrania między naszych obrońców. Wiele akcji zatrzymywali nasi boczni obrońcy Mateusz Krupa i Krzysiek Szalaty. W pierwszej połowie Mikołaj Komisarek musiał nas ratować trzy razy, jednak to my prowadziliśmy po bramkach Filipa Olejniczaka i Igora Drzażdzyńskiego.
Drugie 30minut zaczęło się dla nas bardzo źle. Zespół gospodarzy od samego początku ruszył do wysokiego pressingu. Po naszej stracie w środku pola zdobyli bramkę w 35 sekundzie na 1:2. Kolejne 10 minut było ciężkie ale udało się je przetrwać i dalej po 3 naszym golu wszystko układało się już po naszej myśli. Po świetnym dośrodkowaniu Filipa Olejniczaka, gola głową zdobył Oliwier Niklas. Kilka chwil później uderzenie skopiować próbował Igor Drzażdzyński ale piłka nieznacznie minęła słupek. Ostatnią bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego zapisał na swoim koncie Filip Olejniczak.

Wielkopolska Komorniki 1:4 (0:2) MKS Mieszko Gniezno

11' 0:1 Filip Olejniczak
23' 0:2 Igor Drzażdzyński (Igor Grzeszczak)
31' 1:2
43' 1:3 Oliwier Niklas (Filip Olejniczak dośrodkowanie z różnego)
54' 1:4 Filip Olejniczak (bezpośrednio z wolnego)

Zagrali:
Dolniak Olaf, Drzażdzyński Igor (kapitan), Frankowski Mikołaj (bramkarz), Gorczyński Michał, Grzeszczak Igor, Kędziora Damian, Komisarek Mikołaj (bramkarz), Kośmicki Karol, Krupa Mateusz, Matuszak Alex, Niklas Oliwier, Nowakowski Dawid, Olejniczak Filip, Rewers Oliwier, Sekulski Mikołaj, Szalaty Krzysztof, Światłowski Tomasz, Trzaskawka Gracjan

Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:0 Piast Kobylnica
Poznańska 13 Poznań 1:0 Sparta Oborniki
Lider Swarzędz 4:3 Lipno Stęszew
Koziołek Poznań 0:6 Orlik Poznań
pauza Kotwica Kórnik

Kolejny mecz środa 25.10.2017 MKS Mieszko Gniezno – Lider Swarzędz. To już 5 spotkanie z tym przeciwnikiem od września zeszłego roku.

01.10.2016 (sobota 12:00) Lider Swarzędz 2:6 (2:2) MKS Mieszko Gniezno
1:0 7' Mikołaj Sekulski (asysta Igor Drzażdzyński)
2:0 10' Mikołaj Sekulski (asysta Igor Drzażdzyński)
2:1 13'
2:2 15'
3:2 35' Igor Drzażdzyński
4:2 45' Tomasz Światłowski (asysta Igor Drzażdzyński)
5:2 48' Tomasz Światłowski (asysta Igor Drzażdzyński)
6:2 49' Szymon Gromadzki (asysta Mikołaj Sekulski)

05.11.2016 (sobota 11:00) MKS Mieszko Gniezno 2:1 (1:0) Lider Swarzędz
1:0 10' Igor Drzażdzyński (Tomasz Światłowski)
2:0 35' Mikołaj Sekulski (Mateusz Krupa)
2:1 36'

01.04.2017 (sobota 11:00) MKS Mieszko Gniezno 5:0 (2:0) Lider Swarzędz
4' 1:0 Mikołaj Sekulski
18' 2:0 Igor Drzażdzyński
31' 3:0 Mikołaj Sekulski
41' 4:0 Damian Kędziora
44' 5:0 Igor Drzażdzyński

13.05.2017 (sobota 12:00) Lider Swarzędz 3:7 (2:4) MKS Mieszko Gniezno
4' 0:1 karny
8' 0:2
15' 1:2 Tomek Światłowski (asysta Alex Matuszak)
18' 2:2 Oliwier Niklas (asysta Igor Drzażdzyński)
22' 3:2 Igor Drzażdzyński (asysta Mikołaj Sekulski)
24' 4:2 Oliwier Niklas (karny)
28' 5:2 Filip Olejniczak
32' 5:3
33' 6:3 Tomek Światłowski (asysta Oliwier Niklas)
38' 7:3 Filip Olejniczak