Koniec rundy jesiennej.

Ostatnie dwie kolejki ligowe za nami. Również pierwsza porażka od września 2016 roku stała się faktem. Rzadko zdarza się żeby drużyny młodzieżowe wyrabiały sobie serię 26 spotkań bez porażki, serię która trwała 429 dni! Nam to się udało ;)
W 10 kolejce w wyjazdowym spotkaniu ulegliśmy drużynie Tarnovii Tarnowo Podgórne 1:0. Był to mecz, który od samego początku do ostatnich sekund trzymał w napięciu, a dzięki wsparciu rodziców obu drużyn można było schodzić z boiska z podniesioną głową.
Gospodarze wspierani przez Trenera Marcina Kikuta (który wybrał mecz drużyny młodzieżowej ponad IV ligową seniorską ekipę) od samego początku byli mocno zmotywowani by odebrać nam punkty. To wszystko sprawiło, że nasza drużyna mocno się cofnęła. Mimo wszystko bardzo dobrze ustawialiśmy się taktycznie i na wszystkich pozycjach dobrze się asekurowaliśmy. Gospodarze długo próbowali nam zagrażać lecz większość akcji kończyła się przed naszym polem karnym. Widać było wiele ćwiczonych rozwiązań jednak większa część meczu to głównie walka o piłkę w środku pola. Bramkę straciliśmy dopiero w 49 minucie po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym. W całym spotkaniu jednak to my mieliśmy więcej okazji do zdobycia bramki. Właściwie wszystkie to wyjścia sam na sam z bramkarzem gospodarzy Adamem Górskim, który w każdej sytuacji zachowując duży spokój ratował swoją drużynę wysoko przed polem karnym.
Niestety dopiero w ostatnich 10 minutach ruszyliśmy mocno do ataku jednak zabrakło nam szczęścia, bo nawet mijając goalkeepera gospodarzy... ostatni obrońca wybijał piłkę z siatki.

Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0) MKS Mieszko Gniezno
49' 1:0

Zagrali:
Dolniak Olaf, Drzażdzyński Igor (kapitan), Frankowski Mikołaj(bramkarz), Gonerka Jakub, Gramza Oliwier, Grzeszczak Igor, Komisarek Mikołaj (bramkarz), Kośmicki Karol, Krupa Mateusz, Matuszak Alex, Niklas Oliwier, Nowakowski Dawid, Olejniczak Filip, Rewers Oliwier, Sekulski Mikołaj, Szalaty Krzysztof, Trzaskawka Gracjan

pauza Wielkopolska Komorniki

Ostatnia kolejka była czasem do udowodnienia, że każdemu zdarzają się słabsze dni. W środku tygodnia po dodatkowym sparingu z rocznikiem 2005 i bardzo dobrej grze byliśmy pewni swoich umiejętności.
Pokazać je było można w niedzielę 12 listopada o godzinie 17:00. Kolejny mecz przy sztucznych światłach dodawał atmosfery do tego spotkania, a rywal na pewno dobrze wszystkim znany – Poznańska 13 Poznań. Od pierwszych minut to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Jednak przewagę udokumentowaliśmy bramką dopiero w 13 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Oliwiera Niklasa bramkę na raty strzelił Mikołaj Sekulski. Kolejnego gola strzeliliśmy dopiero w 29 minucie. Karol Kośmicki zagrał z własnej połowy prostopadłą piłkę, a gola zdobył Igor Grzeszczak lobując wysoko ustawionego bramkarza z około 16 metrów.

W drugiej połowie bramki strzelili jeszcze Igor Grzeszczak po wysokim przechwycie piłki na 3:0, Olaf Dolniak głową dobił strzał Mikołaja Sekulskiego. W ostatniej akcji meczu Mikołaj Sekulski wykorzystał dobre podanie Oliwiera Niklasa i w sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik spotkania na 5:0.

MKS Mieszko Gniezno 5:0 (2:0) Poznańska 13 Poznań
13' 1:0 Mikołaj Sekulski (Oliwier Niklas)
29' 2:0 Igor Grzeszczak (Karol Kośmicki)
47' 3:0 Igor Grzeszczak
54' 4:0 Olaf Dolniak (Mikołaj Sekulski)
60' 5:0 Mikołaj Sekulski (Oliwier Niklas)

Zagrali:
Dolniak Olaf, Drzażdzyński Igor (kapitan), Frankowski Mikołaj (bramkarz), Gramza Oliwier, Grzeszczak Igor, Jankowski Daniel, Kędziora Damian, Komisarek Mikołaj (bramkarz), Kośmicki Karol, Krupa Mateusz, Kujawski Mikołaj, Niklas Oliwier, Olejniczak Filip, Rewers Oliwier, Sekulski Mikołaj, Szalaty Krzysztof, Trzaskawka Gracjan

Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 Orlik Poznań
Piast Kobylnica 1:2 Kotwica Kórnik
Lipno Stęszew 3:1 Sparta Oborniki
Koziołek Poznań 2:1 Wielkopolska Komorniki